Jak zamienić obserwujących na Instagramie w lojalnych klientów?

Jak zamienić obserwujących na Instagramie w lojalnych klientów?

Udało Ci się zbudować obserwację na Instagramie, ale co dalej? Chociaż liczba obserwujących na Instagramie może wydawać się ostatecznym celem aplikacji do udostępniania zdjęć, jako firma wiesz, że obserwujący nic nie znaczą, jeśli Twoje produkty nie sprzedają.

Ostatecznie osiągnięcie celów sprzedażowych jest ważne dla każdego właściciela firmy. Na szczęście z ponad miliarda użytkowników Instagrama skorzystało z aplikacji do zakupu produktu. Oznacza to, że istnieją setki milionów użytkowników Instagrama, którzy mogą być Twoimi potencjalnymi klientami!

Oto jak możesz przekonwertować obserwujących na Instagramie na konsumentów w kilku prostych krokach:

1. Bądź autentyczny dla obserwujących na Instagramie

W dzisiejszych czasach publikowanie zbyt wystawionych zdjęć i zdjęć nie będzie działać z konsumentami, szczególnie na Instagramie. Teraz chodzi o to, by być autentycznym i prawdziwym oraz pozwolić swoim obserwatorom zobaczyć ludzkość stojącą za twoją marką.

Wykonanie tego jest dość proste i wcale nie musi nic kosztować. Możesz zacząć od udostępnienia zdjęć pracowników, zakulisowych momentów i krótkich fragmentów tego, co dzieje się za tworzeniem twoich produktów. Zamiast inwestować czas i wysiłek, aby przygotować profesjonalną sesję zdjęciową, wystarczy smartfon, chętni pracownicy i świetna aplikacja do edycji zdjęć.

Innym sposobem na uzyskanie autentyczności i wzmocnienie wizerunku marki jest ponowne opublikowanie treści generowanych przez użytkowników. To nie tylko sprawi, że Twoi obserwatorzy będą mile widziani, ale może również przekształcić ich z samego obserwatora w klienta.

zdj2
https://www.instagram.com/codziennie_fit/?hl=pl

2. Poznaj swoich fanów

Jeśli prowadzisz działalność na Instagramie, powinieneś już założyć konto biznesowe na Instagramie. W ten sposób będziesz mieć dostęp do postów i, co najważniejsze, demografii obserwujących. Znajdziesz tam informacje takie jak płeć, przedział wiekowy, najważniejsze lokalizacje i czasy online. Zrozumienie tych szczegółów na temat twoich obecnych obserwatorów pozwoli ci dopasować treść do ich zainteresowań.

Jeśli na przykład okaże się, że twoi obserwujący są kobietami i mają od 18 do 25 lat, a Twoja firma sprzedaje odzież sportową i sprzęt, siatka i zdjęcia powinny to odzwierciedlać. Oznacza to używanie zdjęć z modelami z tej samej grupy wiekowej i prezentowanie produktów, które mogłyby ich zainteresować.

3. Współdziałaj z obserwującymi

Chociaż prawdopodobnie już wiesz, jak ważne są komentarze i polubienia na Instagramie, platforma pozwala zarabiać na dwukierunkowej ulicy, szczególnie od momentu uruchomienia Instagram Stories. Oprócz posiadania bardzo responsywnego menedżera mediów społecznościowych do obsługi sekcji komentarzy, Instagram Stories pozwala rozmawiać z obserwującymi za pomocą wideo, naklejek „zadaj mi pytanie” lub za pomocą ankiet.

Zadawanie obserwującym pytań i uwzględnianie ich komentarzy sprawi, że poczują się docenieni i zachęcą do ponownego zaangażowania. Z kolei z powodu historii zaangażowania algorytm Instagram umieści Twoje treści na szczycie ich kanału. W końcu, po co mieć obserwujących, jeśli nie widzą Twoich treści, prawda?

zdj3
https://www.instagram.com/zmalowana_official/?hl=pl

4. Jasne wezwanie do działania

Jedną z najbardziej oczywistych rzeczy na stronie jest wezwanie do działania, może to być proste:  „Kup teraz!” Jeśli prowadzisz restaurację, możesz dodać „zarezerwuj”, a nawet przycisk „kup bilety”, jeśli organizujesz wydarzenie.

jak zmienic obserwujacych na instagramie w lojalnych klientow
https://www.instagram.com/cinemacitypl/?hl=pl

Jeśli jesteś dość nowy w branży, obserwujący mogą nie być zaznajomieni z tym, co robisz. Dlatego za każdym razem, gdy coś publikujesz, ważne jest, aby uwzględnić wezwania do działania. W przeciwnym razie Twoja strona może wyglądać jak kolejne konto na Instagramie z ładnymi zdjęciami.

5. Umieść ceny na swoich zdjęciach

Innym sposobem na zachęcenie obserwujących do zakupu Twoich produktów jest pokazanie ich cen na samym zdjęciu. Na szczęście istnieje gustowny sposób na zrobienie tego. Dostępne są aplikacje, które pozwalają dodawać linki do produktów na zdjęciach. Dzięki temu klienci mogą łatwiej kupować bezpośrednio z Twojej strony, co eliminuje konieczność podawania ceny każdego produktu w każdym podpisie.

6. Zainwestuj w reklamy na Instagramie

Dzięki informacjom o Twoich bieżących obserwacjach i analizom na Instagramie możesz tworzyć reklamy sklepowe kierowane na ten sam typ danych demograficznych. Spowoduje to przyciągnięcie nowych obserwujących i potencjalnych klientów do Twojej strony i może spowodować wzrost sprzedaży.

Zwiększanie liczby obserwujących nigdy nie powinno być najważniejszym celem na Instagramie  jeśli prowadzisz firmę. Nawet jeśli jesteś już zadowolony ze swojej sprzedaży gdzie indziej, ignorowanie ogromnej publiczności na Instagramie, której jeszcze nie dotknąłeś, byłoby marnotrawstwem.