Zwiększenie sprzedaży na stronie internetowej

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki stronie internetowej?

Posiadasz stronę internetową, która nie przyciąga Klientów? Sprawdź jak to zmienić i zwiększyć sprzedaż dzięki stronie internetowej!

Zdecydowana większość firm ma własną stronę internetową, jest to pewnego rodzaju norma, standard w dzisiejszych czasach. Problem w tym, że nie każda firma jest w stanie zdobyć Klientów  za jej pomocą. Dlaczego?  Zaproponuję Ci jak zmienić swoją witrynę w narzędzie sprzedaży!

Przyczyn braku nowych Klientów jest wiele ale wspólną ich cechą jest brak dobranej strategii. Skupiamy się na tym żeby strona była zwyczajnie „ładna“, nowoczesna, zapominając o tym, że dla każdej branży styl będzie inny, inaczej powinna wyglądać strona dla salonu kosmetycznego a inaczej dla biura rachunkowego. Takie podejście do projektowania skutkuje powstaniem zwykłej „ulotki“ informującej tylko że istniejemy w sieci. Profesjonalna strona internetowa wymaga większych nakładów finansowych ale ta inwestycja zwróci się w postaci nowych Klientów a co za tym idzie- większymi zarobkami.

Należy zastanowić się w jaki sposób strona ma nam pomóc w realizacji celów. Czy chcemy ukierunkować się na połączenia telefoniczne czy może wolimy aby Klient od razu złożył zamówienie. Od wybranego celu zależy struktura czy też układ strony.

Poniżej przedstawię porady, które sprawią, że Twoja strona będzie bardziej wartościowa. Stanie się bardziej użyteczna i przyjazna dla potencjalnego Klienta.

1. Strona powinna odzwierciedlać pełną ofertę firmy wraz ze szczegółami opisującymi oferowane usługi i produkty. Strona musi przyciągnąć uwagę Klienta i zapewnić mu odpowiednią ilość informacji.

2. W projektowaniu strony powinno się stawiać na prostotę, jeśli potencjalny Klient  będzie gubił się w podstronach i będzie mu ciężko znaleźć  informacje- szybko się zniechęci i opuści witrynę. Najważniejsza dla Klienta jest strona ofertowa gdzie powinny się znaleźć wszystkie informacje zachęcające do zakupu produktu czy skorzystania z usługi.

3. Trzeba skupić się na generowaniu ruchu na stronie. Krokiem do sukcesu jest promocja firmy w miejscach, gdzie mogą znajdować się potencjalni Klienci. Do głównych źródeł pozyskania ruchu na stronie zaliczamy:

– social media

– wyszukiwarki internetowe

– content marketing

– płatne kampanie ( Google Ads, FB Ads)

– e-mail marketing

– influencerzy

– video marketing

Najlepiej będzie, jeśli osoby, które odwiedzają Twoja stronę  będą należały do Twojej grupy docelowej. Pokaż się w Google dzięki słowom kluczowym, pokaż swoją ofertę na Facebooku, na grupach gdzie mogą znajdować się osoby zainteresowane Twoim produktem lub usługą. Bądź  widoczny w sieci !

4. Spraw, że Twoja strona będzie znana, aby ktoś trafił do Ciebie z darmowych wyników wyszukiwania powinieneś najpierw zainwestować w pozycjonowanie. Darmowy ruch możliwy jest też z Facebooku ale dopiero wtedy gdy dostatecznie rozwiniesz swój fanpage. Te źródła są jednymi z najlepszych ale potrzeba czasu zanim zaczniesz uzyskiwać Klientów dzięki nim.

Idealnym sposobem na pozyskanie ruchu na stronie „na już“ jest skorzystanie z płatnych kampanii takich jak Google Ads lub Facebook Ads.

5. Szybkość strony jest bardzo ważna. W dzisiejszych czasach gdzie każdy żyje w pośpiechu można powiedzieć, że każda sekunda jest ważna, nikt nie chce tracić czasu na oczekiwanie kiedy nasza strona się załaduje. Im dłuższy czas oczekiwania tym bardziej prawdopodobne, że Klient się zniecierpliwi i choćbyśmy mieli najlepszą ofertę – zacznie szukać u konkurencji.

Przypilnuj więc aby strona działała szybko. Nie używaj grafik o większych rozdzielczościach niż jest to wymagane, jeśli masz dużo filmów, wybierz tylko kilka i zrób przekierowanie na kanał YouTube. Wszystkie te elementy musisz przeanalizować z osobą projektującą Twoją stronę. Google oferuje darmowe narzędzie PageSpeed Insight do mierzenia szybkości strony, jednocześnie informując, które obszary na stronie należy poprawić, aby zwiększyć jej szybkość.

6. Staraj się wyeliminować błędy na stronie. Jeśli Klient zdecyduje się na zakup towaru lub przesłanie formularza z zapytaniem a nie będzie mógł tego zrobić z przyczyn technicznych, szybko się zniechęci. Musisz więc działać szybko i kontrolować czy aby na pewno wszystko działa poprawnie. W przypadku kiedy posiadasz sklep internetowy zadbaj by proces składania zamówienia nie był skomplikowany, powinien być logiczny i przejrzysty.

7. Weryfikuj zachowanie użytkowników na stronie. Dzięki Google Analytics jesteśmy w stanie śledzić każdy ruch na naszej witrynie i być może znaleźć błędy, przez które sprzedaż jest niższa. Często z pozoru nieistotne zmiany mogą wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.

8. Korzystaj z narzędzi wspomagających sprzedaż, jest ich bardzo dużo więc musisz dopasować je do swojej działalności. Niektóre z nich pomogą zatrzymać Klienta w momencie, kiedy chce opuścić stronę, zapisać stworzony koszyk czy nawiązać interakcję działu sprzedaży z potencjalnym Klientem.