Jak SEO zapewnia korzyści lokalnym firmom

Korzyści z SEO dla małych firm

Dziś wiele małych firm, zwłaszcza te, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, stoją przed poważnymi wyzwaniami. Jeden z nich dotyczy w szczególności marketingu. W przeciwieństwie do przeszłości pojawiły się nowe trendy marketingowe, wszystko dzięki wprowadzeniu nowych technologii.

Mówiąc konkretnie, jeśli chodzi o wszystkie skuteczne praktyki marketingu online, jedna z najbardziej przekonujących technik, które należy zastosować, dotyczy optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne obecnie techniki dotarcia do naszych potencjalnych klientów, jest to jedna z najskuteczniejszych i najczęściej wybieranych technik, która zapewni, że Twoja firma dotrze do Twoich potencjalnych klientów. 

Jak SEO wpływa na pozycję Twojej firmy w wynikach wyszukiwania Google?

1. Prowadzi do lepszego odbioru Twojej witryny przez użytkownika

Bez względu na to, ile pracy włożyłeś w budowę swojej strony internetowej, jeśli nawigacja po niej jest skomplikowana i użytkownik musi długo szukać potrzebnych mu informacji, możesz stracić potencjalnych klientów. Pierwsze wrażenie i łatwa nawigacja na Twojej stronie potrafi zaspokoić potrzeby wielu Twoich klientów. Jeśli o to zadbasz, możesz być pewny, że wielu użytkowników wróci na Twoją witrynę i ponownie dokona zakupów Twoich produktów lub usług.

Najbardziej przekonujące powody za stworzeniem wygodnej w użytkowaniu witryny to:

 • zwiększenie ruchu na Twojej witrynie,
 • poprawa ogólnych rankingów,
 • zwiększone zaangażowanie klientów,
 • większa użyteczność Twojej witryny,

Z uwagi na niedawny start Twojego biznesu, naturalnie nie będziesz miał zbyt dużego zainteresowania swoją witryną w organicznych wynikach wyszukiwania. W tym właśnie momencie powinieneś zlecić poprawną budową nawigacji Twojej strony ekspertom, którzy pomogą Ci stworzyć witrynę przyjazną użytkownikom. 

2. Przynosi więcej klientów dla Ciebie dla małych firm

Kiedy Twoja firma dopiero zaczyna działalność, oczekuje się, że w tej chwili nie będzie tak naprawdę stałego napływu klientów. Nadal masz wiele do zrobienia, aby pokazać swoją pozycję w branży.

Jednym z dobrych sposobów na osiągnięcie tego jest posiadanie solidnej strony internetowej. Nie możesz tutaj zapomnieć o optymalizacji swojej strony pod kątem wyszukiwarki Google. 

Zgodność z wytycznymi  SEO pozwala na zwiększenie konkurencyjności Twojej witryny. Jest to bardzo duży plus dla Twojej strony, biorąc pod uwagę fakt, że istnieją tysiące innych konkurencyjnych witryn podobnych do Twojej. Nie tylko docierasz do nowych klientów, ale w rzeczywistości przyciągasz tych, którzy aktywnie szukają Twoich produktów i usług. W ten sposób masz większą szansę, że ci odwiedzający witrynę ostatecznie staną się Twoimi lojalnymi klientami. 

3. Pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów

Aby móc z powodzeniem stwierdzić, że Twoja firma cieszy się dużą popularnością wśród klientów, musisz zacząć od kroku pierwszego. Ma to związek z pozyskiwaniem większej liczby potencjalnych klientów do witryny firmy, która w SEO nazywana jest procesem generowania potencjalnych klientów.

Nie masz jeszcze pewności, że potencjalni klienci będą lojalnymi klientami, ale to dobry początek. Tymi potencjalnymi klientami są osoby odwiedzające Twoją witrynę, które mają duży potencjał, by zmienić się w lojalnych klientów.

Bardzo ważne jest tutaj:

 • Generowanie wyższej świadomości Twojej marki,
 • Umożliwienie Twojej firmie pozyskiwania cennych informacji o Twoich klientach,
 • Zwiększenie wskaźników sprzedaży Twoich produktów lub usług,
 • Zwiększenie lojalności, jaką mogą mieć Twoi potencjalni klienci,
 • Kierowanie oferty do konkretnych odbiorców, 

4. Wyniki z lepszymi współczynnikami konwersji

Po pozyskaniu grupy klientów musisz ich zmienić w osoby, które zdecydują się na zakup Twoich produktów lub usług, a więc zwiększenie ilości konwersji w Twojej witrynie, czyli pożądanych przez Ciebie akcji. W przypadku małej firmy, takiej jak Twoja, dobry współczynnik konwersji ma ogromne znaczenie. Dzięki optymalizacji witryny pod kątem SEO zwiększysz pozycję swojej witryny w wyszukiwarce co, przełoży się na przychody Twojej firmy. Wyprzedzisz swoją konkurencję i nie będziesz musiał się obawiać o zamknięcie swojej firmy.

Optymalizacja współczynnika konwersji jest bardzo ważna dla Twojej firmy, ponieważ:

 • Pozwala lepiej zrozumieć klientów,
 • Podnosi wartość Twojej marki,
 • Zwiększa zyski Twojej firmy,
 • Umożliwia wykorzystanie istniejącego ruchu,
 • Obniża koszty pozyskiwania klientów.

Wnioski

W natłoku obowiązków i wyzwań związanych z otwarciem nowej firmy nie ma wątpliwości, że marketing online będzie dla Ciebie kolejnym wyzwaniem. Szczególnie warto zadbać o widoczność Twojej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Nawet w przypadku ograniczonego budżetu, warto zadbać i wybrać skuteczną technikę pozyskiwania klientów dla Twojej firmy. SEO zawsze przyniesie zysk i wzrost liczby klientów i przychodów zarówno dla małych, jak i dużych firm.