rozszerzenia linków do podstron

Rozszerzenia linków do podstron – popraw reklamy Google Ads

Optymalizując kampanię Google Ads szukamy sposobów na zwiększenie skuteczności reklam bez konieczności zwiększania budżetu reklamowego. Jednym ze sposobów na uzyskanie wyższej jakości kliknięć są rozszerzenia linków do podstron. Dodanie pozwoli zwiększyć skuteczność reklam bez zwiększania budżetu reklamowego. 

Co to jest rozszerzenie linków do podstron? 

Linki do podstron to niebieski linki pojawiające się pod wynikami wyszukiwania Google. Zawierają one linki do podstron znajdujących się w Twojej witrynie. 

Poniżej przykład linków do podstron lokalnego portalu informacyjnego ze Świdnika 

x7rB5cwTSn3YAo851zp0dquzdglCTFNjh10COLZlrVho7h6 685r4zEmYq6ZstnfAzvqiW15KvFDa4H Qzv2Yi54WgOjDzgVV Dp72WhyqV38KpOzwes0VCNCLXuGMwsDrMThwZl
Rozszerzenia linków do podstron – wyniki organiczne

Linki do podstron pojawiają się na liście wyników wyszukiwania Google. Pomagają użytkownikom szybciej znaleźć potrzebne informacje oraz strony internetowe. Znaleźć je możemy zarówno w wynikach organicznych, jak i płatnych wynikach wyszukiwania. 

Poniżej przykład rozszerzenia linków do podstron w kampanii Adwords

nwRlzDH6E4AsHYHXVUdOZBF4jfwhu2huTC1QM0p92iQ9KEGBCRePVvfM3rdOV iOk11pOc0D49ba Xy6MnOAS3JHso36 GdSS8BiaOf2YWzSabQchT CWf0pa7yID4nauEklqJ0
Rozszerzenia linków do podstron – kampania Google Ads

Rodzaje linków do podstron 

Linki do podstron zmieniały swój wygląd na przestrzeni lat, Google wyświetla je na różne sposoby. Różnią się one liczbą oraz wyglądem. Mogą być z konturem lub obrazami. Spotkać je można również w formie karuzeli lub rozwijane. 

Obecnie Google wyświetla dwa różne typy linków do podstron: 

Kampanie w sieci wyszukiwania wyświetlane są pod linkami sponsorowanymi w wyszukiwarce, pojawiają się minimum dwa linki do podstron. Można mieć ich jednorazowo max 4. 

Reklama Google YouTube tutaj znajdziecie co najmniej dwa linki do podstron w trakcie odtwarzania na urządzeniach mobile. Maksymalnie może być ich 4. 

Co to są rozszerzenia Google Ads? 

Linki do podstron znajdziesz w sekcji Rozszerzenia w trakcie tworzenia kampanii Google Ads. Oprócz nich Google oferuje wiele innych rozszerzeń, które możesz dodać do swoich reklam, w tym: 

 • Rozszerzenia linków do podstron to rozszerzenie pozwala wyświetlić dodatkowe linki kierujące bezpośrednio do Twojej witryny. Mogą być to linki ze stronami informacyjnymi, ofertą, produktami czy sekcją kontakt. Pomagają podnieść współczynnik klikalności CTR Twoich reklam. 
 • Rozszerzenie lokalizacji wyświetla adres Twojej firmy lub najbliższą lokalizację. Niezbędny dla każdej firmy z fizyczną lokalizacją, skierowaną również do lokalnych odbiorców. Pomoże zwiększyć liczbę odwiedzin w Twoim sklepie. 
 • Rozszerzenia połączeń pozwala wyświetlać numer telefonu lub przycisk połączenia obok reklamy. Przydatny dla firm z sektora B2B lub firm oferujących usługi. Dzięki temu rozszerzeniu Twoi klienci mogą do Ciebie zadzwonić bezpośrednio z wyników wyszukiwania. 
 • Rozszerzenia objaśnień dodaj tutaj dodatkowe informacje o ofercie lub promocjach np. Darmowa dostawa od 200 zł lub Zaoszczędź do 20%. Najbardziej przydatne w przypadku reklam kierowanych na słowa kluczowe, które przyciągają najwięcej kupujących. 

Dlaczego rozszerzenia linków do podstron są tak ważne? 

Linki do podstron to bardzo ważne rozszerzenie reklam. Pozwala zająć Twojej reklamie więcej miejsca w płatnych wynikach wyszukiwania. Reklama zajmując więcej miejsca przyciąga większą uwagę. 

Rozszerzenia linków do podstron zwiększają skuteczność reklam oraz podnoszą CTR. Użytkownik ma więcej opcji wyboru podstron w Twojej reklamie, które mogą z większym prawdopodobieństwem odpowiadać jego potrzebom. 

Dodatkowe korzyści z korzystania z rozszerzeń linków do podstron:

 • Szczegółowe dane do analizy,
 • Łatwa konfiguracja w Google Ads, 
 • Możliwość planowania wyświetlania linków w konkretne dni i pory tygodnia, 
 • Dostosowanie według urządzeń 

Jak korzystać z linków do podstron w płatnych wynikach Google 

Żeby linki do podstron były dobrze widoczne i zoptymalizowane, musisz wiedzieć jak używać ich w swoich reklamach.

Korzystanie z linków witryn Google w reklamach 

Linki do podstron muszą odpowiadać zapytaniom użytkownikom lub słowom kluczowym jakie są wyszukiwane. Planując linki do podstron, musisz przewidzieć, jakie słowa kluczowe wyszuka użytkowników, na jakim etapie ścieżki zakupowej się znajduje i jakie są jego zamiary. 

Trafność

Google ustala pozycję bezpłatnych wyników wyszukiwania lub nadaje reklamom Google Ads wynik jakości. Twoje linki do podstron podlegają ocenie czy są trafne do podstron dla reklamy i wyszukiwarki. Stara się zrozumieć jaki ma zamiar osoba wyszukująca i jak odpowiadają temu zapytaniu linki do podstron. 

Załóżmy, że sprzedajesz drukarki. Twoją reklamę może zobaczyć osoba, która szuka drukarki atramentowej. Odpowiednim linkiem jaki powinien się pojawić będzie link do konkretnego najpopularniejszego modelu drukarki w Twoim sklepie lub link do opinii o drukarkach atramentowych. 

Mało przydatny byłby tu link do oferty drukarek laserowych lub do bloga. Te strony mogą nie zainteresować i nie spełnić oczekiwań użytkownika. 

Cel wyszukiwania 

Intencja wyszukiwania lub fraza kluczowa również ma wpływ na trafność linków do podstron. Google coraz lepiej odczytuje zamiary użytkowników i ich wyszukiwań. Może odczytać różnicę między użytkownikiem, który jest zdecydowany na konkretny model drukarki, a kimś kto dopiero szuka drukarki i opinii o wybranych modelach. 

Zastanów się dla jakich słów kluczowych wyświetlane są reklamy i linki do podstron. Czy reklamy kierujesz do użytkowników szukających informacji czy słowa kluczowe mają bardziej sprzedażowy charakter i kierujesz je do użytkowników, którzy są zdecydowani na zakup. 

Jak dodać rozszerzenia linków do podstron do reklam

Tworząc rozszerzenia linków do podstron w Google Ads, musisz dokładnie zaplanować jakie informacje chcesz, żeby się pojawiły.

Długość linków do podstron 

Linki powinny być krótkie i ściśle związane z tematem. Masz do wykorzystania 25 znaków w tytule linka oraz dwie linie tekstu każda po 35 znaków, żeby przekazać użytkownikom co znajdą w danym rozszerzeniu. 

Testowanie linków do podstron

Podobnie jak w większości elementów prowadzenia skutecznych działań w kampaniach Google Ads tak i tutaj musimy testować linki. Warto przetestować kilka różnych linków, tekstów i motywów, żeby zobaczyć, które przyniosą Twojej firmie najwięcej korzyści.

Jak tworzyć rozszerzenia linków do podstron w Google Ads 

Po zaplanowaniu treści jakie będziesz chciał umieścić w linkach do podstron nadszedł czas, żeby stworzyć rozszerzenia linków do podstron na koncie Google Ads. Linki do podstron możesz dodawać i usuwać w każdym momencie trwania kampanii. 

Konfiguracja rozszerzeń linków do podstron to łatwy proces w panelu Google Ads: 

 1. Wybierz Reklamy i Rozszerzenia
 2. Kliknij “Rozszerzenia”
 3. Wybierz niebieską ikonę plusa, 
 4. Wybierz “Rozszerzenia linków do podstron”
 5. Utwórz link do podstron,
 6. W opcji “Dodaj do” bedziesz miał możliwość wyboru miejsca wyświetlania linka do podstron na poziomie konta, określonych kampanii lub grup reklam, 
 7. Wyświetl podgląd linków do podstron. 

Gdy linki zostaną sprawdzone i zatwierdzone przez Google, nie zapomnij o ich monitorowaniu. Ważna jest analiza skuteczności linków do podstron, żeby móc wprowadzać poprawki i testować inne rozwiązania w celu uzyskania jak najlepszych wyników. 

Dlaczego reklamy nie wyświetlają linków do podstron? 

Jeśli skonfigurowałeś rozszerzenia linków do podstron, ale się nie wyświetlają, mogą to być dwa powody:

 • Nieprawidłowa konfiguracja – sprawdź, czy wszystkie wymagane pola zostały uzupełnione. 
 • Trafność – linki do podstron muszą odpowiadać zapytaniom użytkowników, w przeciwnym razie Google je pominie i nie wyświetli. Upewnij, się, że linki do podstron są przydatne dla użytkowników. 

Więcej informacji o rozwiązaniu problemów z linkami do podstron znajdziesz w supporcie Google – Rozszerzenia linków do podstron Google Ads

Koszt linków do podstron Google Ads

Zwiększenie CTR i większej powierzchni Twojej reklamy w wynikach wyszukiwania Google nie spowoduje wyższego CPC lub całkowitego kosztu Twojej kampanii. Rozszerzenia reklam są bezpłatne więc nie zapłacisz za nie wyższych kwot niż za standardowe kliknięcie linka sponsorowanego bez rozszerzenia. 

Kampanie w sieci wyszukiwania Google 

Rozszerzenia linków do podstron dodajesz bezpłatnie do swoich kampanii. Płacisz jedynie wtedy, gdy ktoś kliknie link do podstrony związany z Twoją reklamą, tak samo jak w przypadku kliknięcia samej reklamy. W rzeczywistości linki do podstron są teoretycznie bezpłatne. 

Jednak dzięki skuteczności linków do podstron i uzyskiwaniu wyższych CTR, możesz wydać więcej na reklamy niż bez stosowania rozszerzeń, ponieważ uzyskujesz więcej kliknięć. 

Reklama wideo 

Podobnie dodanie linku do podstron w YouTube Adwords nie zwiększa kosztów – opłata naliczona zostanie, gdy reklama zostanie wyświetlona 1000 razy w przypadku rozliczenia CPM. Nie płacisz za umieszczenie linków do podstron w reklamie. 

Wyświetlanie linków do podstron może obniżyć koszt CPA, ponieważ użytkownicy chętniej mogą klikać Twoją reklamę. 

R1EJzX4pYpjZgSB2iPEHHwH15WWBN0zyd
Rozszerzenie linków do podstron – wyszukiwarka YouTube

Korzystaj z linków do podstron 

Jeśli chcesz korzystać z linków do podstron, rozważ również użycie innych rozszerzeń reklam. Pomogą Ci one zwiększyć powierzchnię wyświetlania Twoich reklam oraz tym samym zwiększyć liczbę wizyt na Twojej witrynie. Twórz użyteczne linki do podstron, skutecznie pomogą one Twoim potencjalnym klientom znaleźć to czego szukają.