Trendy w marketingu

Trendy w marketingu wideo

Według ostatnich badań treści wideo okazują się kluczowymi w całości strategii marketingowej firm. Konsumenci chętniej oglądają filmy oraz je udostępniają w porównaniu do pozostałych treści. Statystyki pokazują, że w 2022 roku wideo będzie stanowić aż 82% całego ruchu online! 

Zatem nie pozostaje nic innego jak poznać trendy w marketingu wideo i postarać się je wdrożyć. Powodzenia!

Filmy na żywo 

Popularność wideo na żywo znacząco wzrosła w związku z pandemią, kiedy to wszelkie wydarzenia zostały zawieszone. Ten kanał komunikacji jest wykorzystywany praktycznie we wszystkich dziedzinach dlatego też warto się na nim skupić z punktu widzenia marketingowego. Pomimo okresowego wracania do normy życia towarzyskiego popularność wideo na żywo nie maleje a wręcz zauważamy jej ciągły wzrost. Statystyki pokazują, że taka forma przekazu generuje dużo więcej interakcji niż materiały nagrane wcześniej. Zatem jeśli chcesz zdobyć przewagę konkurencyjną i zbudować zaufanie Klientów, zainteresuj się tym zagadnieniem.

Używanie smartfonów

Produkowane obecnie sprzęty sprawiają, że nie ma potrzeby inwestycji w bardzo drogie akcesoria do nagrywania. Większość użytkowników może pozwolić sobie na stworzenie materiału praktycznie nie odbiegającego jakością od tego który zobaczymy na przykład w telewizji. Vlogi, TikToki, reklamy sponsorowane, wszystko to można stworzyć z pomocą smartfona, wystarczy chęć i trochę kreatywności.

Filmy zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek internetowych

SEO nie jest nowością w marketingu internetowym, natomiast statystyki pokazują, że 26% wyników sieci wyszukiwania to właśnie wideo. Użytkownicy chętnie wybierają te treści. Trzeba tylko pamiętać o podstawowych zasadach przy tworzeniu ich. Koniecznie muszą być jasne i interesujące dla konsumentów, poruszać istotne tematy związane z Twoją marką. W kwestiach technicznych nie zapominaj o krokach optymalizacyjnych takich jak, słowa kluczowe w opisach, tagi tytułów, odpowiednie miniaturki a także – istotne dla zwiększenia zaangażowania- odpowiadanie na komentarze.

Trendy w marketingu – Tworzenie Vlogów

Vlogi to coraz bardziej popularny sposób nawiązania relacji z konsumentami. Influencerzy opanowali tę taktykę do perfekcji, aktualnie znajdziemy ogromne ilości vlogów praktycznie na każdy temat. Jest to świetny sposób na poznanie Twórcy, który staje się głównym bohaterem opowiadają własne historie, zwiększa w ten sposób zaufanie Klientów.

Nagrywanie story/ relacji w mediach społecznościowych

Jest to wersja bardziej “osobistego” kontaktu w porównaniu do pozostałych treści wideo. Z pewnością mają bardziej swobodny charakter, są umieszczane czasowo lub zapisywane na stałe. Technika ta oferuje dodatkowo opcję interakcji z konsumentami. Można dodawać ankiety, pytania, następnie publikować te odpowiedzi, co jest dodatkowo skutecznym badaniem rynku. Warto także poprosić Klientów o to aby oznaczali Twój profil w swoich relacjach, kiedy korzystają z Twoich produktów czy usług, jest to świetna forma reklamy, która dotrze do szerszego grona potencjalnych Klientów.

Treści AR/ VR

Treści Virtual reality/ augmented reality są już dosyć popularne. Wraz z rozwojem technologii, podnoszeniem jakości i standardów publikowanych treści, Konsumenci zaczynają wymagać czegoś więcej. W związku z tym, patrząc perspektywicznie warto zainteresować się tym tematem. Wirtualne opcje dają aktualnie większy komfort i wygodę, w najbliższym czasie nie zastąpią w 100% “doświadczeń osobistych” natomiast niezaprzeczalnie stają się coraz bardziej popularną techniką marketingową.

Nagrania bez dźwięku

Może to wydać się nielogiczne- Wideo bez dźwięku? Statystyki jednak pokazują, że aż 85% filmów na Facebooku jest wyświetlanych bez dźwięku. Duża część konsumentów reaguje negatywnie gdy reklama/nagranie nagle odtworzy głośny dźwięk. Często takie treści są oglądane na smartfonach, w miejscach publicznych, szkołach, spotkaniach, w transporcie publicznym. Dlatego aby ludzie byli zainteresowani Twoimi treściami warto zoptymalizować je pod kątem oglądania w ciszy, poprzez dodanie napisów.

Czy wymienione trendy wydają Ci się realne do zrealizowania? Naprawdę warto zwrócić na nie uwagę w dobie rozwijających się potrzeb Konsumentów. Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym temacie, skontaktuj się ze mną !